OFERTA
FA-DENT - zakres naszych usług


Przegląd zębów

Nasze Gabinety stomatologiczne przeprowadzają przeglądy zębów. Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadzi pełny wywiad dotyczący Twojego zdrowia.
Pamiętaj, aby podczas kolejnych wizyt informować go o wszelkich zmianach swojego stanu zdrowia. Większość wizyt u stomatologa polega na przeglądzie stanu uzębienia i dziąseł.
Regularne odbywanie takich wizyt kontrolnych (najlepiej, co 6 miesięcy) sprawi, że Twoje zęby pozostaną czyste i będą Ci dłużej służyły, a także może zapobiec wielu bolesnym dolegliwościom.
Prawie w każdym przypadku w trakcie wizyty kontrolnej stomatolog przeprowadza kompletne oczyszczanie zębów, przy pomocy specjalnych instrumentów usuwa osad z miejsc poniżej linii dziąseł, usuwając nagromadzoną tam płytkę bakteryjną i kamień nazębny, który może być przyczyną choroby dziąseł, nieprzyjemnego zapachu z ust i innych problemó

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to estetyczne uzupełnienia protetyczne pokrywające tylko przedsionkowe widoczne zewnątrzustnie powierzchnie zębów naturalnych. Wykonane są w całości z porcelany bez podbudowy metalowej, dlatego pozwalają uzyskać wspaniały efekt estetyczny i odmienić każdy uśmiech. Największa zaletą licówek jest oszczędność tkanek twardych zęba, bo wymagają dużo mniejszej preparacji zębów niż pod korony protetyczne. Grubość licówek porcelanowych w zależności od potrzeby to zaledwie 0,3-0,7 mm, tak więc ingerencja w tkanki twarde zęba jest minimalna.
Postępowanie w przypadku wykonywania licówek:
- konsultacja: zdjęcia foto w celu wykonania symulacji komputerowej, pobranie wycisków w celu wykonania symulacji za pomocą wosku na modelach gipsowych kształtu uzupełnień
- druga wizyta: po konsultacji z pacjentem co do leczenia protetycznego lekarz stomatolog szlifuje zęby pod licówki i pobiera wyciski masą wyciskową, a następnie wykonuje licówki tymczasowe z kompozytu, które będą pozwalały pacjentowi normalnie funkcjonować do następnej wizyty
- trzecia wizyta: zdjęcie uzupełnień tymczasowych, przymiarka licówek porcelanowych i po zaakceptowaniu ich przez pacjenta ? cementowanie na stałe
Zastosowana do ich budowy porcelana, jest w 100% przyjazna dla organizmu, a przejście w ząb jest praktycznie niewidoczne i niczym nie różni się od naturalnego wyglądu uzębienia. To oraz skład cementów, przy pomocy których mocuje się licówki, skutkuje wysoką odpornością zębów na działanie bakterii

Wybielanie zębów

Często jednak na naszych zębach powstają trwałe, ciemne przebarwienia np. od kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów czy po przebarwieniach antybiotykowych.
Należy pamiętać, że:
- szczotkowanie zębów nie zmieni ich koloru nie da się zmienić koloru szkliwa za pomocą różnych metod szczotkowania zębów niezależnie od tego jakiej szczoteczki użyjesz.
- pasty wybielające pomogą usunąć osad, ale nie zmienią koloru szkliwa
Profesjonalne metody do wybielanie zębów zostały wprowadzone po to, aby sprawić, że uśmiech będzie lśniący i przyciągający uwagę.
Środki do wybielania zębów są łatwo dostępne i nie wymagają interwencji chirurgicznej. Jednak zanim zdecydujesz się na ich użycie warto poznać jakie są metody i na czym one polegają.

Stomatologia estetyczna

Specyficzna dziedzina stomatologii. Nie zajmuje się leczeniem, ani profilaktyką, ale poprawianiem estetyki zgryzu. Jej możliwości są cały czas niedoceniane w naszym kraju, głównie dlatego, że pójście do dentysty dla wielu jest jedynie przykrą koniecznością.
Jeżeli posiadasz przebarwienia na zębach bądź uszkodzenia szkliwa, proponujemy Ci licówki ceramiczne. Licówki porcelanowe wykonane są w całości z porcelany ? bez podbudowy metalowej, dlatego pozwalają uzyskać wspaniały efekt estetyczny i odmienić każdy uśmiech. Największa zaletą licówek jest oszczędność tkanek twardych zęba, bo wymagają dużo mniejszej preparacji zębów niż pod korony protetyczne.
Stomatologia estetyczna umożliwia nam dokonanie skutecznej korekcji zębów naszych Pacjentów oraz poprawę ich barwy. Podczas zabiegu wybielania zębów w krótkim czasie uzyskają Państwo zdrowy i piękny uśmiech. Za pomocą np. licówek nasi Pacjenci mogą łatwo poprawić kształt swoich zębów. Ceny zabiegów, w ramach stomatologi estetycznej, które znajdują się w naszej ofercie są bardzoatrakcyjne

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem ubytków.
Co możemy Państwu zaoferować?
- wypełnienia kompozytowe najlepszymi na świecie materiałami amerykańskimi, japońskimi, niemieckimi oraz szwajcarskimi
- odbudowę zębów leczonych endodontycznie ze wzmocnieniem włóknem szklanym
- inlay (wkłady), onlay (nakłady) porcelanowe z ceramiki tłoczonej przy dużych zniszczeniach zębów z żywą miazgą
- endokorony pełnoceramiczne w zębach po leczeniu entodontycznym

Chirurgia stomatologiczna

Leczenie operacyjne jamy ustnej i okolic przyległych, wymagające przygotowania ogólnochirurgicznego.
Oferujemy:
- usuwanie zębów
- dłutowania korzeni i zębów zatrzymanych
- wyłuszczanie torbieli
- plastyki wędzidełek
- hemisekcje, radektomie (usuwanie korzeni zębów, których nie da się uratować)
- plastyki i podniesienia zatok szczękowych, rozszczepianie wyrostka
- przeszczepy kości autogennej, uzupełnianie kości materiałami kościozastępczymi
- przeszczepy dziąsła i tkanki łącznej
- pokrywanie recesji (metoda tunelowa)

Periodontologia

W ramach usług periodontologicznych oferujemy:
- choroby przyzębia i dziąseł (diagnoza, leczenie)
- usuwanie złogów nazębnych urządzeniami ultradźwiękowymi i piezoelektrycznymi
-piaskowanie powierzchni zębów tlenkiem glinu, aby były gładkie i błyszczące
-szynowanie rozchwianych zębów włóknem szklanym (Splint-it i Stick- net) i polietylenowym (Ribbond)
-szynoprotezy, które zarówno szynują jak i uzupełniają brakujące zęby

Leczenie kanałowe - Endodoncja

Endodoncja to ogólnie mówiąc diagnostyka i leczenie chorób miazgi zęba. Podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Powodzenie leczenia endodontycznego zależy zarówno od mechanicznego opracowania kana łu korzeniowego, jego przepłukania oraz odkażania, jak i od szczelnego wypełnienia.
Leczenie endodontyczne (kanałowe) konieczne jest w przypadku:
- nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba (nerwów i naczyń krwionośnych)
- próchnicy głębokiej bez możliwości leczenia biologicznego
- martwicy miazgi
- zgorzeli miazgi oraz zapalenia tkanek okołowierzchołkowych urazu
- ze wskazań protetycznych lub chirurgicznych i innych.
Skuteczność leczenia endodontycznego zębów jest wysoka i wynosi przeciętnie 80-97%. Dobrze przeleczony endodontycznie ząb może służyć przez bardzo długi czas (nawet i 20 lat !) zarówno samodzielnie jak i w połączeniu z innymi konstrukcjami. Może on być filarem mostu protetycznego czy, po najczęściej wykonaniu na nim korony protetycznej, oparciem dla protezy ruchomej

Protetyka

Zajmuje się odtwarzaniem zębów po ich utracie lub poważnym uszkodzeniu.
Uzupełnienia dzielą się na trzy podstawowe rodzaje:
- ruchome, które można usunąć z ust (np. protezy)
- stałe, których nie da się wyjąć samodzielnie (licówki)
- kombinowane (połączenia elementów stałych i ruchomych)
Stosowane uzupełnienia protetyczne:
- korony i mosty porcelanowe na podbudowie (CrCo, AuPt, Ti, Cercon)
- korony pełnoceramiczne, cyrkonowe
- licówki pełnoceramiczne
- protezy szkieletowe konwencjonalne oraz na zatrzaskach, zasuwach i teleskopach
- protezy akrylowe

Leczenie dzieci

Opieka na dziećmi i młodzieżą prowadzona jest przez profesjonalny personel medyczny. Zatrudniamy fachowców, którzy specjalizują się w tej dziedzinie stomatologii, czyli w pedodoncji i radzą sobie z małym pacjentem bardzo sprawnie i bezstresowo.
Cenimy w naszych lekarzach ich cierpliwość, opanowanie, poczucie humoru i zdolności obserwacyjne. Niezmiernie przydaje się wiedza z zakresu psychologii, zwłaszcza rozwojowej, pozwala bowiem łatwiej zrozumieć dziecko i być przez nie zrozumianym.
Dla dziecka istotna jest pierwsza wizyta w gabinecie, która powinna mieć charakter adaptacyjny. Należy wiele spraw wyjaśnić, przeprowadzić rozmowy, zbadać dziecko i zaplanować leczenie. To od niej w dużym stopniu zależała będzie dalsza współpraca. Dokładamy wszelkich starań, aby dziecko nawiązało emocjonalny kontakt z lekarzem, czuło się bezpiecznie, wyzbyło lęku i nieufności.

0
Dni w Roku
0
Doświadczenia
0
Zadowolonych klientów